Ing. Lenka Laníková

Finanční ředitelka

Vystudovala ekonomiku a řízení na ČVUT v Praze. Studium ukončila v roce 1988. Je ekonomkou a do dubna 2016 byla výkonnou ředitelkou a zároveň předsedkyní představenstva společnosti MOJE AMBULANCE, a. s., která funguje od roku 2007 a zabývá se poskytováním primární zdravotní péče formou sdružených praxí.

Celou svou dosavadní kariéru věnuje zdravotnictví. Od roku 2000 nejdříve jako ekonomická ředitelka Nemocnice Podlesí v Třinci a od roku 2004 do roku 2007 jako finanční ředitelka firmy AGEL, a. s. (dříve Euromednet, a. s).

Byla členkou týmů pro restrukturalizaci nemocnic v rámci Euromednetu, zavedla metodu BSC do řízení nemocnic holdingu a aktivně spolupracovala na fúzi některých nemocnic na severní Moravě. Po celou dobu na pozici finanční ředitelky odpovídala za plnění business plánů všech členů skupiny, včetně řízení všech financí.

Od roku 2007 působila jako ředitelka společnosti MOJE AMBULANCE, a. s., v současné době je členkou představenstva této společnosti.

Je lektorkou exekutivního studijního programu Master of Healthcare Administration realizovaného institutem Advance Healthcare Management Consulting, s. r. o.

Mezi její koníčky patří lyžování, cyklistika a jachting, v poslední době se věnuje golfu.